מידע נוסף

בטון אטום

אחת הבעיות הקלאסיות והשכיחות ביותר בעולם האיטום היא בעיית ההיפרדות של שכבת האיטום מיציקת הבטון. ככלל, פתרונות האיטום המסורתיים מיושמים כשכבה על גבי יציקת הבטון ולאורך שנים, מתפתחת היפרדות בין שני המשטחים, מה שמוביל לקילופים, סדקים ויצירת חרכים שגם פוגעים באסתטיקה אבל יותר מזה, פוגעים ברמת האיטום. בטון אטום הוא למעשה בטון שבו פונקציית האיטום מהווה חלק אינטגרלי מהבטון עצמו, מה שמבטיח איטום מלא למים לרוחב כל יציקת הבטון.

איטום קונבנציונלי – אינו עומד במבחן הזמן

איטום קונבנציונלי הוא איטום המבוסס על יישום של שכבות איטום שעוטפות למעשה את יציקת הבטון, פעם אחת מצדה החיצוני של יציקת הבטון (טיח חוץ וצבע חוץ או אריחי חיפוי חוץ אטומים) ופעם שנייה מצדה הפנימי של היציקה (טיח פנים וצבע פנים). איטום זה, אם הוא מיושם בצורה נכונה, יכול לספק מענה איטום מצוין בפני מים, אלא שלאורך זמן נשחקת מעטפת האיטום הזאת, במיוחד מצדה החיצוני, מה שגורם לחדירת מים אל קירות הבטון, החלדת הברזל והופעת סדקים והתפוררות פנימית של הבטון לאורך זמן. בתנאים אלה, מתעורר הצורך בפתרון בטון אטום למים, קרי בטון שחומר האיטום כבר מוטמע בתוכו ומגן עליו ללא קשר לשכבות האיטום החיצוניות.

איטום גבישי – הסוד של בטון אטום למים

החידוש הטכנולוגי שהפך את האפשרות של בטון אטום למים למציאות הוא איטום גבישי. המדובר בחומר איטום המכיל בתוכו קריסטלים שמסוגלים לחדור אל עומק יציקת הבטון ולהיטמע בתוכה לכל רוחבה. למעשה, מרגע יישום האיטום הגבישי, הופך הבטון עצמו לאטום בפני מים, כך שלא משנה מה קורה עם מעטפת האיטום החיצונית, יציקת הבטון עצמה נותרת אטומה, ברזל הבטון מוגן מפני החלדה והבטון עצמו מונע חדירה של מים מהצד החיובי (מרחב החוץ) אל הצד השלילי (חלל הפנים) של המבנה. למעשה רמת האיטום של איטום גבישי הולכת ועולה עם הזמן עם התקיימות תנאים של רטיבות המאפשרים לקריסטלים להתפזר טוב יותר ויותר לעומק הבטון.

בטון אטום הוא פתרון אידיאלי לכל מבנה בו נעשות יציקות בטון ומספק פתרון מצוין בעבודות של איטום שלילי (מהצד הפנימי של היציקה) כאשר לא קיימת גישה אל הצד החיובי/ החיצוני שלה. בטון אטום למים מספק פתרון מצוין גם לפרויקטים של שיקום ושימור מבנים, בהם הוא מספק הגנה לברזל הזיון של הבטון.

חברת אם טי אר לבניין בע"מ היא היבואנית הבלעדית של מוצרי האיטום, הדבקים, חומרי השיקום, תוספים, צבע ועוד של חברת איזומט האירופאית. החברה מציעה את פתרונות האיטום המתקדמים ביותר של אחת מיצרניות פתרונות האיטום המובילה בעולם, ובכלל זה מציעה פתרונות בטון אטום המבוססים על תוספי איטום קריסטלי לפרויקטים של בניה, שיפוץ, שיקום, שימור ואיטום.

לפרטים נוספים לחצו כאן, או צרו קשר עוד היום בטלפון 04-3750001.