מידע נוסף

איטום חניון

על אף שרבים לא חושבים עליו כך, חניון הוא בעצם אילוץ. בכל קניון, מרכז מסחרי או אפילו אזור מגורים, החניון מיועד לתת מענה לרכבים המגיעים למתחם, אך הוא אינו מוסיף ערך ישיר למתחם. בשל כך, חניונים נבנים כיום עמוק אל תוך הקרקע, מתוך חשיבה של ניצול מרבי של שטח הקרקע העומד לרשות הנכס הראשי. חניון תת קרקעי הוא פתרון פונקציונלי מושלם מבחינה נדל"נית, אך הוא יוצר אתגרים של ממש בכל הקשור לאיטום החניון. מדוע איטום חניון נחשב למאתגר במיוחד ומהו הפתרון הטוב והמתקדם ביותר בתחום של איטום חניונים? על כך בשורות הבאות.

 

איטום חניון תת קרקעי בתנאי לחות קבועה

בכל מקום בו נדרוך, הקרקע עליה אנו עומדים היא המקום הנמוך ביותר סביבנו, וככזאת מנקזת אליה את כל הלחות, המים והרטיבות. השכבה החיצונית של הקרקע אמנם מתייבשת היטב בשמש, אך מעבה הקרקע נותר לח ורטוב על בסיס קבוע. חניון תת קרקעי שנבנה בתוך קרקע לחה, שרוי למעשה בתנאים קבועים של לחות ורטיבות ובתקופות גשומות יכולה רמת הלחות להגיע לכדי רטיבות של ממש. למעשה, ללא איטום מתאים, יכול חניון תת קרקעי להיות מוצף בתוך זמן קצר בלבד. בתנאים אלה, יש לבצע איטום חניון אפקטיבי שיחזיק מעמד לאורך זמן ובתנאי הלחות הקשים ביותר.

איטום מעטפת מול איטום אינטגרלי

שיטת האיטום הקונבנציונלית מבוססת על איטום חניונים באמצעות חומרי איטום העוטפים את קירות הבטון של החניון משני צדיהם ויוצרים מעטפת אטומה שבתוכה זוכים קירות הבטון להגנה מלאה. אלא ששכבות איטום אלה מקיימות אינטראקציה קבועה עם הלחות מסביב ולכן נוטות להישחק במהירות ולהתנתק מקירות הבטון. במצב זה, מספיק סדק קטן בכדי לאפשר חלחול של מים והרס הדרגתי של קירות הבטון בחניון. לעומת השיטה הקונבנציונלית של איטום חניונים, ישנה גם שיטת האיטום האינטגרלי. שיטה זו מבוססת על חומרי איטום גבישיים, המכילים בתוכם קריסטלים זעירים שביישומם על פני משטח הבטון, חודרים פנימה אל מעבה הבטון ואוטמים אותו מבפנים. טכניקה זו של איטום חניון תת קרקעי הופכת למעשה את הבטון למשטח אטום בפני עצמו וללא תלות בשכבות האיטום החיצוניות. תנאים של רטיבות לאורך זמן מאפשרים פיזור טוב יותר של הגבישים ואף מגבירים את רמת האיטום, מה שהופך את האיטום הקריסטלי לטכניקת האולטימטיבית לצורך איטום חניון.

בחברת אם טי אר לבניין בע"מ, היבואנית הרשמית והבלעדית של מוצרי איזומט האירופאית בישראל, תוכלו למצוא את פתרונות האיטום המסורתיים והקונבנציונליים המוכרים ולצדם גם פתרונות איטום מתקדמים, לרבות פתרונות איטום גבישי לצורך איטום חניונים תת קרקעיים. פתרונות איטום אלה מבטיחים לכם איטום הרמטי ומוחלט לאורך זמן ללא חשש משחיקה ובלאי.

לפרטים נוספים לחצו כאן, או צרו קשר עוד היום בטלפון 04-3750001.